Klub Podróży JAREMA na Fejsie

Piaski i medyny MAROKA - czyli z pampersami przez świat

Malwina i Artur Flaczyńscy

Malwina i Artur Flaczyńscy są pierwszymi podróżnikami Jaremy, którzy zorganizowali pozaeuropejską wyprawę trampingową z półtorarocznym dzieckiem. Po szybkiej decyzji powstało wiele pytań: Jak Piotruś zniesie czterdziestostopniowe upały? Jak ochronić dziecko biorące wszystko do buzi przed bakteriami? Jak podróżować wiele godzin autobusami z tak małym dzieckiem, które potrzebuje przecież ruchu? Z wózkonosidłem, jednym plecakiem wypełnionym paczką jednorazowych pieluch i słoiczkami z niemowlęcą żywnością i kilkoma zabawkami pełni wiary wyruszyliśmy w drogę.

Podczas wędrówkki po Maroku zobaczymy słoneczne plaże Agadiru, na których czarnookie piękności kryją swe wdzięki, perłę rzuconą na Atlas, czyli rozkrzyczany Marrakesz, wspaniałe kaskady Ouzoud, piekielne szczęki wąwozu Todra i rozpalone serce Sahary - wydmy Chebbi, by powrócić do klimatu śródziemnomorskiego podziwiając fascynujące miasta Fez i Meknes, odbyć pielgrzymkę do muzułmańskiego sanktuarium Mulaj Idris, zadumać się nad ruinami rzymskiego Volubilis. Potem w stolicy kraju - Rabacie wspomnimy Polskę, by zakończyć podróż w Es-Sawirze - miejscu, gdzie dawni żeglarze łapali wiatry gnające ich do Nowego Lądu.

Zapraszamy do lektury listów z podróży do Maroka.

sitemap-8sitemap-6rsssitemap-1rsshomesitemap-9rsshomesitemap-4sitemap-3sitemap-8sitemap-7sitemap-9sitemap-10sitemap-10sitemap-8sitemap-7sitemap-2sitemap-5sitemap-4sitemap-7sitemap-3homersssitemap-10sitemap-7sitemap-5sitemap-4sitemap-10rsssitemap-10sitemap-8sitemap-6sitemap-1rsssitemap-7sitemap-2sitemap-6sitemap-1homesitemap-4sitemap-6sitemap-9sitemap-6sitemap-4sitemap-7sitemap-10sitemap-7sitemap-3sitemap-3