Klub Podróży JAREMA na Fejsie

Mali - Timbuktu i okolice

pokaz z wyprawy do Afryki Zachodniej
Sylwia i Marek Kulczyk

Sylwia i Marek Kulczyk od lat wędrują po świecie, nie rozstając się nigdy z aparatem fotograficznym i notatnikiem. Każde z nich oddzielnie rozwijało swoją pasję. Marek wciąż wracał do południowo - wschodniej Azji, Sylwia najdłużej podróżowała po Ameryce Południowej. Wyprawa do Afryki była ich pierwszym wspólnym przedsięwzięciem. Swoich wspomnień nie zatrzymują dla siebie - dzielą się nimi podczas pokazów slajdów, na falach radiowych i na łamach prasy. Każde z nich postrzega odwiedzane miejsca nieco inaczej. Sylwia, ekolog krajobrazu, bacznie obserwuje przyrodę. Marek jest architektem zafascynowanym historią i kulturą. We wspólnych relacjach potrafią wiernie oddać charakter odwiedzanych miejsc.

Na przełomie 1998 i 1999 r. Sylwia i Marek spędzili ponad dwa miesiące w Afryce Zachodniej (Mali oraz Wybrzeże Kości Słoniowej). Tereny położone na południe od Sahary przez stulecia rozpalały ciekawość Europejczyków. Jeszcze w XVIII w nie wiedziano, w którą stronę płyną wody Nigru, a bramy Timbuktu były zamknięte dla chrześcijan. Na przełomie tysiącleci Mali wciąż fascynuje pustynnym krajobrazem, oryginalnymi budowlami, a przede wszystkim barwną kulturą ludów Sahelu.

Odwiedzając miasta w których czas zatrzymał się w średniowieczu Sylwia i Marek myszkowali po gwarnych targach i zaglądali w opustoszałe zaułki. Pieszo wędrowali przez sawannę do wiosek znanego ze swej tajemniczej kosmogonii plemienia Dogonów. Po wielu dniach spędzonych na Nigrze dota1rli do Timbuktu - legendarnego miasta karawan. Na skraju Sahary zachwyciły ich wyniosłe skały masywu Hombori....

Zapraszamy na kolejny pokaz slajdów podróżniczych "Na Wielkim Ekranie Kinowym", pod tytułem "Mali - Timbuktu i okolice", autorstwa Sylwii i Marka Kulczyk.

Zapraszamy też do lektury książki Marka Kulczyka "Timbuktu i okolice" będącej dziennikiem podróży. Więcej o książce

Klub Podróży JAREMA

sitemap-1sitemap-10sitemap-5sitemap-5sitemap-6sitemap-6sitemap-2sitemap-7sitemap-2homesitemap-8sitemap-10sitemap-10rssrssrsssitemap-5rsssitemap-3homesitemap-8sitemap-8sitemap-5sitemap-6sitemap-1homesitemap-2sitemap-10sitemap-9sitemap-4sitemap-10sitemap-4sitemap-6sitemap-9sitemap-5sitemap-9rsssitemap-7rsssitemap-1sitemap-3sitemap-6sitemap-4sitemap-3sitemap-4sitemap-2sitemap-1sitemap-8sitemap-10sitemap-10sitemap-2