Klub Podróży JAREMA na Fejsie

Everest - Najwyższe góry świata

Iwona i Jurek Maronowscy to jedni najbardziej popularnych prelegentów Klubu Podróży JAREMA. Z zamiłowania są podróżnikami - fotografami. W swoim dorobku mają już kilkadziesiąt pokazów slajdowych oraz prelekcji min w Muzeum Ziemii, Towarzystwie Eksploracyjnym, Muzeum Etnograficznym, które zawsze przyciągały szerokie rzesze widzów. Iwona i Jurek są też laureatami nagrody specjalnej na Ogólnopolskim Spotkaniu Organizatorów Turystyki Trampingowej - OSOTT`1999, w kategorii podróżniczych pokazów slajdowych. Największą ich pasją i ulubionym miejscem wypraw i podróży są wysokie, ośnieżone góry i lodowce. Andy Patagońskie, Góry Skaliste, Alpy, Karakorum, Himalaje - to min. te pasma górskie, po których już wędrowali i które fotografowali.

everest

Slajdy z pokazu "Everest - najwyższe góry świata"pochodzą głównie z wyprawy w rejon Mt. Everestu w roku 1996, choć będą też obrazy z wcześniejszych wyjazdów w Himalaje. Jurek przez wiele lat, mieszkał i studiował w Indiach, w Kalkucie, skąd robił liczne wypady do Nepalu i w Himalaje. Już w wieku 16 lat dotarł do bazy pod Everestem. Początkowo Jurek jeździł w Himalaje z kolegami ze studiów bądź samotnie, traktując te góry jako najbliższe swojego miejsca zamieszkania, zupełnie tak, jak my jeździmy w Tatry. Himalaje były też celem pierwszej dalekiej wyprawy z Iwoną - jego żoną i towarzyszką podróży.

Jesienią 1996 roku, Iwona i Jurek wędrując himalajskimi ścieżkami, dotarli do podnóży Everestu, a także innych pobliskich ośmiotysięczników - Lhotse i Cho Oyu, tworząc bogatą dokumentację fotograficzną.

Na slajdach zobaczymy stolicę Nepalu - Kathmandu oraz szlak prowadzący pod Mt. Everest. Dotrzemy także w inne, mniej znane doliny górskie położone w tym rejonie Świata, miejscu gdzie jest największe zgrupowanie ośmiotysięcznych, strzelistych, śnieżnych szczytów. Wielodniowe wspinaczki, niezwykłe przygody i stale dopisujące Iwonie i Jurkowi szczęście, że ich fotografie znakomicie oddają charakter i piękno prezentowanych miejsc i krajobrazów.

sitemap-1sitemap-9sitemap-1sitemap-6sitemap-9sitemap-10sitemap-4sitemap-9sitemap-4sitemap-10sitemap-7sitemap-7sitemap-3sitemap-10sitemap-8sitemap-9rsssitemap-2sitemap-4rsssitemap-7homesitemap-7sitemap-5sitemap-4sitemap-4sitemap-5sitemap-1sitemap-2sitemap-7sitemap-6sitemap-1sitemap-7sitemap-9sitemap-5sitemap-1homesitemap-3sitemap-9sitemap-5sitemap-3homesitemap-3sitemap-2homesitemap-9sitemap-2sitemap-8sitemap-8sitemap-3sitemap-9