Klub Podróży JAREMA na Fejsie

ETIOPIA - Powrót do raju

Absolwentka romanistyki UW. Po trzech latach pracy w agencji reklamowej zdecydowała się poświecić całkowicie swej pasji fotografowania i pisania. Współpracowała  m. in. z Wprost, Rzeczpospolitą i Magazynem BCC. Za najważniejsze w podróżach uważa spotkania z ludźmi, gdyż dzięki nim i ich opowieściom każde z odwiedzonych miejsc staje się wyjątkowe i niepowtarzalne. Podczas wyjazdów stara się nauczyć kilku podstawowych słów w lokalnym języku, co pomaga jej w zjednywaniu sympatii.

Uzależniona od pisania, fotografowania i... genu włóczęgi. Dlatego od lat wyrusza w świat, by poprzez zdjęcia i reportaże z najodleglejszych zakątków ukazywać codzienne życie ludzi. Uważa, że im mniej ma się pieniędzy tym podróże stają się tym ciekawsze i tym łatwiej o uzyskanie na miejscu akceptacji i przyjaźni. Podróżowanie rozpoczynała od wędrówek po Polsce i do dziś wciąż uważa, iż zostało jej tu wiele do zobaczenia. Podczas wypraw najbardziej lubi improwizację oraz włóczęgę z aparatem daleko od utartych szlaków. Wędrowała pustkowiami Tybetu, w Indiach na wielbłądzie wyruszyła przez pustynię, wybrzeże Madagaskaru poznawała z pokładu katamaranu. Laos obserwowała z dachu ciężarówki, zaś Etiopię poprzez autostop. W Himalajach zdobyła przełęcz 5500, a w Tajlandii ukończyła kurs nurkowy. Uważa, iż aby wyruszyć w podróż trzeba tego naprawdę chcieć, no i mieć też trochę szczęścia.

W wolnych chwilach między pisaniem i fotografowaniem tworzy pokazy slajdów z podróży. Prezentowała je m. in. W Muzeum Narodowym w Warszawie, Muzeum Ziemi PAN, a także ośrodkach akademickich w Warszawie, Krakowie, Olsztynie i Gdańsku.

Powrót do Raju

Jedne z najpiękniejszych wodospadów w Afryce - Tys Yssat utworzone przez wody Błekitnego Nilu, warowne zamki z XVII wieku, klasztory wykute w litej skale, to tylko kilka z atrakcji czekających na podróżników przybyłych do Etiopii. Nazywany Tybetem Czarnego Lądu kraj ten zaskakuje na każdym kroku i wciąż pozostaje prawie nieznany. Rozmawiając z mieszkającymi tu ludźmi poznamy ich opowieści i codzienne życie. Pod koniec 13 miesiąca Pagumen będziemy świętować Etiopski Nowy Rok, zakończony uroczystą mszą w kamiennych kościołach Lalibeli.

Zapraszamy na kolejny pokaz slajdów podróżniczych "Na Wielkim Ekranie Kinowym", pod tytułem "Etiopia - Powrót do raju", autorstwa Anny Olej.

Klub Podróży JAREMA

 

sitemap-7sitemap-8sitemap-5sitemap-3sitemap-5sitemap-10sitemap-9sitemap-10sitemap-1sitemap-6sitemap-8sitemap-5sitemap-6sitemap-7sitemap-5sitemap-6sitemap-5sitemap-9sitemap-10sitemap-6sitemap-4sitemap-1sitemap-9homesitemap-6sitemap-6sitemap-2sitemap-6sitemap-6sitemap-5sitemap-2sitemap-10sitemap-8sitemap-3sitemap-1sitemap-8rsshomehomesitemap-10rsssitemap-8sitemap-7sitemap-3homersshomesitemap-3sitemap-3sitemap-9sitemap-4