Klub Podróży JAREMA na Fejsie

KANADA - rowerem przez Góry Skaliste

"Północno-zachodnia Kanada była moim marzeniem od wielu lat. Zrealizować mogłem je dopiero teraz. Piękne krajobrazy parków narodowych Banff; Jasper; Yoho; Kootenay; Revelstocke; Glacier, odzwierciedliły moje wyobrażenia o Górach Skalistych, które znałem wcześniej z książek o kowbojach, Indianach i z westernów. Rower, jak niegdyś koń, dawał możliwość zatrzymywania się w każdym miejscu, aby kontemplować piękno przyrody - co tez często czyniłem. Odwiedziłem również Columbia Mountains - następne pasmo na zachód od Gór Skalistych. W nich zafascynowała mnie dzikość, czystość i nieskazitelność natury. Niedostępne lasy, żywcem wyjęte z tolkienowskich powieści. 

Po powrocie do kraju, obiecałem sobie, że jeszcze wrócę do Kanady. Tym razem w jeszcze bardziej dzikie tereny północne."  

Grzegorz Baltazar Kajdrowicz

Zapraszamy na rowerowe strony Baltazara

 

sitemap-8sitemap-6rsssitemap-1rsshomesitemap-9rsshomesitemap-4sitemap-3sitemap-8sitemap-7sitemap-9sitemap-10sitemap-10sitemap-8sitemap-7sitemap-2sitemap-5sitemap-4sitemap-7sitemap-3homersssitemap-10sitemap-7sitemap-5sitemap-4sitemap-10rsssitemap-10sitemap-8sitemap-6sitemap-1rsssitemap-7sitemap-2sitemap-6sitemap-1homesitemap-4sitemap-6sitemap-9sitemap-6sitemap-4sitemap-7sitemap-10sitemap-7sitemap-3sitemap-3