Klub Podróży JAREMA na Fejsie

AFRYKA RÓWNIKOWA - Gabon, Wyspa św. Tomasza i nie tylko

 

Czy Gabon to ostatni przyrodniczy raj w Afryce? Skąd pochodzi najlepsza czekolada na świecie? Jaką tajemnicę kryje góra Bengue?
Zapraszam na opowieść o rzadko odwiedzanych zakątkach Afryki. Gabon to bogaty kraj, w 80% pokryty jest pierwotnym lasem równikowym. Zapuścimy się w jego głąb, by wypatrywać goryli i tropić niezwykle mandryle – największe i z pewnością najbardziej kolorowe małpy zwierzokształtne. Poszukamy najwyższej góry Gabonu, wiosek Pigmejów, zderzymy się też z niesamowitą afrykańską biurokracją.
Odwiedzimy także sąsiadujące z Gabonem Wyspy Św. Tomasza i Książęca. To malutki kraj o pięknych plażach, uśmiechniętych mieszkańcach i kolonialnej przeszłości. Największa z wysp to wygasły wulkan – pokryty gęstym lasem równikowym i wysoki na ponad 2000 m n.p.m. To na pozór niewiele, ale w porze deszczowej wejście na tę górę jest niezapomnianą przygodą.

 

sitemap-8sitemap-6rsssitemap-1rsshomesitemap-9rsshomesitemap-4sitemap-3sitemap-8sitemap-7sitemap-9sitemap-10sitemap-10sitemap-8sitemap-7sitemap-2sitemap-5sitemap-4sitemap-7sitemap-3homersssitemap-10sitemap-7sitemap-5sitemap-4sitemap-10rsssitemap-10sitemap-8sitemap-6sitemap-1rsssitemap-7sitemap-2sitemap-6sitemap-1homesitemap-4sitemap-6sitemap-9sitemap-6sitemap-4sitemap-7sitemap-10sitemap-7sitemap-3sitemap-3