Klub Podróży JAREMA na Fejsie

Nasza metoda podróżowania polega na pogodzeniu zwiedzania kultowych miejsc turystycznych z sielskimi, pełnymi luzu wakacjami. Poruszamy się samochodem, rowerem, pieszo a nierzadko również wpław. Tym razem nasz wybór padł na południową Francję - bliską, z wysokimi górami, błękitnym morzem, pustymi plażami, wspaniałymi zabytkami i sennym klimatem francuskiej prowincji.
Zaczęliśmy od obejrzenia perełek światowej architektury, monumentalnych budowli w Avignon i Orange. Zaraz potem wsiedliśmy na nasze ukochane rowery aby przez wiele dni przemierzać wokół gór Luberon malownicze pola fioletowe od lawendy, żółte od słoneczników i zielone od bujnej winorośli.
Po drodze zwiedzaliśmy klimatyczne, średniowieczne kamienne miasteczka, antyczne mosty i akwedukty, zajadając kradzione w okolicznych sadach brzoskwinie, czereśnie i wszechobecne mirabelki.
Zachwycaliśmy się pełną gamą żółci i czerwieni ochrowych wzgórz w okolicach Roussillon. Francuska prowincja okazała się niespodziewanie piękniejsza i bardziej ekscytująca od słynnego Lazurowego Wybrzeża.
Nad morzem wybraliśmy spokojny rejon w delcie Rodanu, gdzie płytkie rozlewiska ciepłej wody przyciągają niezliczone ilości ptactwa, zwłaszcza różowych, dostojnych flamingów. Na łąkach wokół pasą się dzikie białe konie. W świetnie zorganizowanym rezerwacie godzinami robiliśmy zdjęcia korzystając z licznych czatowni. Nasze noclegi były spontaniczne, zawsze na dziko, z namiotem lub bez, czasem w sadzie, czasem na łące, na bezkresnej pustej plaży, nad górskim stawem. Na koniec podroży zostawiliśmy sobie pełen wrażeń przejazd wąwozem Verdon oraz trzydniową pieszą wędrówkę po Alpach Nadmorskich z noclegiem w Dolinie Cudów.

sitemap-5sitemap-5sitemap-9sitemap-10sitemap-3sitemap-1sitemap-1sitemap-3sitemap-2sitemap-4sitemap-4rsssitemap-8homesitemap-1sitemap-7sitemap-2sitemap-5sitemap-7rsssitemap-8sitemap-9sitemap-9homesitemap-4sitemap-5sitemap-1sitemap-5sitemap-10homesitemap-6sitemap-1sitemap-1sitemap-3homesitemap-6sitemap-9homesitemap-7sitemap-2homesitemap-6homehomesitemap-10sitemap-2sitemap-8sitemap-7sitemap-2homesitemap-6