Klub Podróży JAREMA na Fejsie

PAPUA cz.2, czyli śpiew rajskiego ptaka

Druga część naszej papuaskiej podróży dotyczy Papui nadbrzeżnej, z wyspą Biak, a także półwyspu Ptasia Głowa, który wraz z wyspami Raja Ampat wchodzi w skład oddzielnej prowincji indonezyjskiej- Iryan Jaya Zachodni. Ten rejon nie jest może tak egzotyczny jak pokazywana wcześniej przez nas Dolina Baliem, ale równie, jak nie bardziej barwny i różnorodny pod względem przyrodniczym.

To tu na wyspach Raja Ampat spotkamy rajskie ptaki ( cudowronkę większą, i rajskiego ptaka Wilsona) i kazuary na wyspie Biak, która była również miejscem bitew aliancko –japońskich z II-giej wojny światowej na wyspie Biak. Wyspa Biak, znana jest podróżnikom głównie z pięknych miejsc do snorkowania i nurkowania. Wszystkie wyspy tego regionu, to wapienne skały pochodzenia koralowego. Wiele z nich mieści w sobie liczne jaskinie, które podczas II-giej Wojny Światowej odegrały ważną rolę jako kryjówki japońskich żołnierzy. To tu rozegrały się zaciekłe bitwy aliantów z Japończykami o kontrolę nad Nową Gwineą. Jednak nam na zawsze zapadną w pamięć wspaniałe plaże, oraz, spontaniczny koncert miejscowej ludności, na który natrafiliśmy pod miejscowym lotniskiem.
Będziemy także pływać łodzią wśród wapiennych formacji skalnych, oraz wpław  z rekinem wielorybim ( na północ od Nabire.)

Poznamy także pierwsze chrześcijańskie ośrodki misyjne tych rejonów Manokwari i Sorong. Manokwari było pierwszą osadą Europejczyków i pierwszą stałą misją chrześcijańską z 1896 r.

sitemap-7sitemap-8sitemap-5sitemap-3sitemap-5sitemap-10sitemap-9sitemap-10sitemap-1sitemap-6sitemap-8sitemap-5sitemap-6sitemap-7sitemap-5sitemap-6sitemap-5sitemap-9sitemap-10sitemap-6sitemap-4sitemap-1sitemap-9homesitemap-6sitemap-6sitemap-2sitemap-6sitemap-6sitemap-5sitemap-2sitemap-10sitemap-8sitemap-3sitemap-1sitemap-8rsshomehomesitemap-10rsssitemap-8sitemap-7sitemap-3homersshomesitemap-3sitemap-3sitemap-9sitemap-4