Klub Podróży JAREMA na Fejsie

Dania w obiektywie i baśni

Ewa Mazgajska

"Zaglądałem, gdzie nikt nie potrafił zajrzeć,
i widziałem, czego inni nie widzieli i nie zobaczą."
   H.Ch.Andersen, Cień

Otwarcie: 4 czerwca 2005, godz. 18.00

alt

Ewa Mazgajska jest absolwentką Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie a zdjęcia zaprezentowane na wystawie zostały wykonane podczas pobytu na półrocznym stypendium na Królewskim Uniwersytecie Weterynaryjno - Rolniczym w Kopenhadze. Kilkumiesięczny pobyt w Kopenhadze umożliwił jej nie tylko wnikliwą obserwację miasta i jej mieszkańców ale również zwiedzanie bliższych i dalszych okolic duńskiej stolicy.

 

Zdjęcia podpisane są cytatami zaczerpniętymi z baśni Hansa Christiana Andersena. Stanowią ich ciekawe uzupełnienie i wspólnie tworzą nowy, głębszy obraz w oczach odbiorcy. W zaskakujący sposób skłaniają go do pobudzenia wyobraźni przy oglądaniu uchwyconych na prezentowanych fotografiach obrazów rzeczywistości wpisując jednocześnie niniejszą wystawę w obchody 200 - nej rocznicy urodzin duńskiego baśniopisarza.

 

 

sitemap-5sitemap-5sitemap-9sitemap-10sitemap-3sitemap-1sitemap-1sitemap-3sitemap-2sitemap-4sitemap-4rsssitemap-8homesitemap-1sitemap-7sitemap-2sitemap-5sitemap-7rsssitemap-8sitemap-9sitemap-9homesitemap-4sitemap-5sitemap-1sitemap-5sitemap-10homesitemap-6sitemap-1sitemap-1sitemap-3homesitemap-6sitemap-9homesitemap-7sitemap-2homesitemap-6homehomesitemap-10sitemap-2sitemap-8sitemap-7sitemap-2homesitemap-6