pokaz z wyprawy do Ameryki Południowej 
Iwona i Jurek Maronowscy
Przeczytaj bieżące relacje Iwony i Jurka z podróży do Ameryki Południowej

peru 

Iwona i Jurek Maronowscy to jedni najbardziej popularnych prelegentów Klubu Podróży JAREMA. Z zamiłowania są podróżnikami - fotografami. W swoim dorobku mają już kilkadziesiąt pokazów slajdowych oraz prelekcji min w Muzeum Ziemi, Towarzystwie Eksploracyjnym, Muzeum Etnograficznym, które zawsze przyciągały szerokie rzesze widzów. Iwona i Jurek są też laureatami nagrody specjalnej na Ogólnopolskim Spotkaniu Organizatorów Turystyki Trampingowej - OSOTT`1999, w kategorii podróżniczych pokazów slajdowych. Największą ich pasją i ulubionym miejscem wypraw i podróży są wysokie, ośnieżone góry i lodowce. Andy Patagońskie, Góry Skaliste, Alpy, Karakorum, Himalaje - to min. te pasma górskie, po których już wędrowali i które fotografowali.

Slajdy z pokazu "Machu Picchu - śladami Imperium Inków" pochodzą pięciomiesięcznej podróży autostopem po Ameryce Południowej. Odwiedzili cztery kraje - Argentynę, Chile, Boliwię i Peru zwiedzając najbardziej tajemnicze i niedostępne partie Andów. Efektem tej podróży jest bogata dokumentacja fotograficzna, która została wykorzystana przy prezentacji kilku bardzo ciekawych pokazów slajdów.

Pokaz "Machu Picchu - ścieżkami Imperium Inków" przedstawia peruwiańską część podróży Iwony i Jurka. Na początku pokazu będziemy mogli zobaczyć Arequipę - położone u stóp Zachodniej Kordyliery drugie co do wielkości miasto Peru, słynące z bogactwa zabytków kolonialnych. Potem zapoznamy się z Cusco, dawną stolicą Imperium Inków, a obecnie najbardziej zabytkowym miastem Ameryki Południowej, zbudowanym wśród gór na fundamentach inkaskich domów i świątyń. Na koniec udamy się na trekking przecudnie zbudowaną, kamienną ścieżką inkaską, do niedawna kompletnie zarośniętą i dopiero ostatnio wydartą z dżungli, do tajemniczych ruin Machu Picchu.