Anna Olej
Absolwentka romanistyki UW. Po trzech latach pracy w agencji reklamowej zdecydowała się poświecić całkowicie swej pasji fotografowania i pisania. Współpracowała  m. in. z Wprost, Rzeczpospolitą i Magazynem BCC. Za najważniejsze w podróżach uważa spotkania z ludźmi, gdyż dzięki nim i ich opowieściom każde z odwiedzonych miejsc staje się wyjątkowe i niepowtarzalne. Podczas wyjazdów stara się nauczyć kilku podstawowych słów w lokalnym języku, co pomaga jej w zjednywaniu sympatii.

Uzależniona od pisania, fotografowania i... genu włóczęgi. Dlatego od lat wyrusza w świat, by poprzez zdjęcia i reportaże z najodleglejszych zakątków ukazywać codzienne życie ludzi. Uważa, że im mniej ma się pieniędzy tym podróże stają się tym ciekawsze i tym łatwiej o uzyskanie na miejscu akceptacji i przyjaźni. Podróżowanie rozpoczynała od wędrówek po Polsce i do dziś wciąż uważa, iż zostało jej tu wiele do zobaczenia. Podczas wypraw najbardziej lubi improwizację oraz włóczęgę z aparatem daleko od utartych szlaków. Wędrowała pustkowiami Tybetu, w Indiach na wielbłądzie wyruszyła przez pustynię, wybrzeże Madagaskaru poznawała z pokładu katamaranu. Laos obserwowała z dachu ciężarówki, zaś Etiopię poprzez autostop. W Himalajach zdobyła przełęcz 5500, a w Tajlandii ukończyła kurs nurkowy. Uważa, iż aby wyruszyć w podróż trzeba tego naprawdę chcieć, no i mieć też trochę szczęścia.

W wolnych chwilach między pisaniem i fotografowaniem tworzy pokazy slajdów z podróży. Prezentowała je m. in. 
W Muzeum Narodowym w Warszawie, Muzeum Ziemi PAN, a także ośrodkach akademickich w Warszawie, Krakowie, Olsztynie i Gdańsku.

Zapraszamy na kolejny pokaz slajdów podróżniczych "Na Wielkim Ekranie Kinowym", pod tytułem "Błękitny odcień Madagaskaru", autorstwa Anny Olej.