Tanzania

Tanzania z góry na dół, czyli Kilimandżaro, Parki Narodowe, Zanzibar

Beata i Janusz Jaworscy

1 lutego 2020, godz. 18.30

 

Uwaga: Pokaz odbędzie się w tymczasowej siedzibie Jaremy przy Al. Wilanowskiej 333 (na przeciwko pętli autobusowej przy stacji Metro Wilanowska. Wstęp wolny

Nasza wyprawa z lipca 2019 roku była dla każdego z nas czymś innym. Dla Beaty przede wszystkim spełnieniem moich długoletnich marzeń o zdobyciu Kilimandżaro. Dla Soni wspólną wyprawą z mamą w góry. Dla Janusza i Jeremiego, przygodą w parkach narodowych i spaniem pod namiotem wśród dzikich zwierząt, dla tego ostatniego, również walką z muchą tse-tse, a dla Kai, oczekiwaniem na magiczne plaże Zanzibaru. Tak więc, połączyliśmy cele i podzieliliśmy naszą podróż na 2 etapy - zdobycie góry przez 2 członków rodziny, a następnie wspólne rodzinne wakacje w Tanzanii, a więc safari w 6 parkach narodowych, zwieńczone pobytem na Zanzibarze.

Pierwszy etap podróży to zaledwie 9 dni z naszej miesięcznej wyprawy. Dla Beaty i dla Soni niezapomniany nie tylko ze względu na cudowne widoki, ale też walkę ze słabościami ciała i wysokością. Drugi etap, to wspólny czas wśród dzikich zwierząt i bardzo zróżnicowanych krajobrazów, ale także spotkania z lokalnymi ludźmi: a więc wizyty u Masajów i pokrytych tatuażami Datooga, oraz niezapomniane polowanie z aborygenami Hadzabe. No i Zanzibar: kamienne miasto, Prison Island, na której karmiliśmy żółwie giganty, błękit morza, w którym pływaliśmy z delfinami, oraz z niecierpliwością oczekiwane przez dzieciaki dolce far niente. Czas lenistwa, słońca i morza.

Zapraszamy na wspólne przeżycie tych chwil na pokazie.


Przed pokazem: "Razem przez świat" - miniatura filmowa Kingi i Łukasza Terlikowskich