Timbuktu i okolice

timbuktuMAREK KULCZYK 
TIMBUKTU I OKOLICE

Marek Kulczyk jest wielokrotnym współautorem pokazów slajdów w Klubie Podróży JAREMA. Dziś mamy możliwość przeczytania bezpośredniej relacji z pierwszej wspólnej podróży Sylwii i Marka.

Timbuktu, Hombori, Dzene i Kraina Dogonów to magiczne wnętrze wciąż nieznanego interioru czarnej Afryki. Kto z nas pojmie znaczenie dzielenia się baranim sercem czy wątrobą? Kto zrozumie tańce czczących Syriusza Dogonów? Kto wie, jak trwa życie na kolczastym sahelu, pomiędzy piachami Sahary a równikowym lasem? Kto wie, jak trudno czasem być białym?
W serce kontynentu, słabo penetrowane nawet dziś, wprowadza nas "Timbuktu i okolice" - bardzo prawdziwy reportaż Marka Kulczyka. 

"Książka, którą trzymasz w ręku nie jest przewodnikiem. To żywa bardzo osobista, a zarazem nie pozbawiona humoru relacja z trampingowej podróży po Mali. Autor wraz z przyjaciółką udowodnili, że jeśli się chce można zrealizować najbardziej szalone pomysły i marzenia. To książka, która wciąga - przynajmniej mnie trudno było od niej oderwać."

Refugio, 2002

Monika Witkowska